سینی کابل, مطالب آموزشی

افزایش طول عمر سینی کابل وکابل ها

سینی های کابل در دهه ۱۹۴۰ در ایالات متحده به عنوان نوعی سپر و پشتیبانی از کابل های برق معرفی شدند. با این وجود ، علیرغم استفاده طولانی مدت ، آنها در اینجا تقریبا به اندازه اروپا محبوب نیستند ، جایی که آنها سیستم غالب برای اجرای سیمها هستند (و جایی که مجرای عمدتا مورد استفاده قرار نمی گیرند). این پیمانکاران برق اروپا چه می دانند که بسیاری از همتایان آمریکایی خود این کار را نمی کنند؟ به گفته سازندگان ، استفاده از سینی های کابل می تواند بهره وری بیشتری در حین نصب داشته باشد ، استرس را روی کابل ها هم در هنگام نصب و هم در مرحله بعد از کار به حداقل برساند ، زیبایی شناسی را بهبود بخشد (به عنوان مثال در یک سقف باز) ، تعمیر و نگهداری را ساده کرده و فرصت آسان را برای به روزرسانی ، تنظیم مجدد فراهم کند. ، و انتقال کابل به عنوان تأسیسات نیاز به تغییر دارد. به علاوه ، نصب کننده ها ممکن است بتوانند از سیم کشی با اندازه کوچکتر استفاده کنند زیرا ممکن است گرما در یک سینی باز نسبت به مجرای محصور خیلی راحت تر شود. با استفاده از برنامه های کاربردی در فضای باز و سرپوشیده (سربار ، فضای باز ، محیط پیرامونی یا زیر زمین) و همچنین برای بارگذاری متنوع و نیاز به بار / دهانه متنوع ، طیف گسترده ای از انواع سینی کابل در دسترس است که در مواد مختلفی از جمله فولاد ، استیل ضدزنگ ، فایبرگلاس ساخته شده است. و آلومینیوم آلومینیوم پرطرفدارترین ماده است ، زیرا سبک و آسان کار می شود. متداول ترین فولادها در سینی های کابل آسیاب گالوانیزه یا گالوانیزه گرم بعد از ساخت است. برخی از تولید کنندگان همچنین از PVC از فولاد ساده ، فولاد گالوانیزه یا آلومینیوم استفاده می کنند. معمولاً برنامه هایی که نیاز به پشتیبانی از کابل های بزرگ ، سفت و سخت و یا سایر بارهای سنگین دارند ، از سینی های نردبان استفاده می کنند (محبوب ترین سبک راه آهن دو طرفه) ، که امکان رها کردن آسان را می دهد و در کل رایج ترین انتخاب برای برق است.

 

جهان سینی کابل

سینی های کابل ریلی دو طرفه

سینی های کابل از طریق جامد یا پانچ (تهویه) پایین انواع دیگر سینی های کابل ریلی دو طرفه هستند که هم پشتیبانی مستمر و هم ترکیبی از تهویه مناسب ، پشتیبانی و همچنین سطح بالایی از محافظت در برابر کابل های تولید گرما را دارند. سینی های کابل سبد سیم ، که اغلب برای صدا / داده و دیگر برنامه های دارای ولتاژ کم استفاده می شود ، گزینه دیگری برای کاربردهای برق است. آنها پشتیبانی کابل ، سهولت در نصب و تهویه مناسب را ارائه می دهند. اتصالات متنوع تغییرات جهت را در خود جای داده و انعطاف پذیری را برای انواع مختلف کابل فراهم می کند. در حالی که سینی های باز می توانند به از بین بردن گرما کمک کنند ، زیرا سیم ها محدود نیستند زیرا آنها در مجرا هستند ، پوششهای فلزی یا آلومینیومی (که معمولاً به عنوان گزینه در دسترس است) می توانند در جایی که محافظت فیزیکی جدا شده اضافی لازم یا مشخص شده باشد ، بتوانند در یک محل نصب شوند. دو نمونه: سینی کابل که از طبقه عبور می کند باید به مدت شش فوت پوشانده شود و برای محافظت از کابل در برابر اشیاء خارجی خارجی باید سینی کابل در زیر راهروهای باز پوشانده شود. به طور کلی ، هرچند که اغلب توسط افراد دارای ذهن مجرای مشخص شده است ، اما اغلب موارد پوشش لازم نیست. با توجه به برآورده کردن الزامات قدرت ، مشخص شدگان باید بار مورد نظر خود را و همچنین فاصله بین تکیه گاهها را در نظر بگیرند. سیستمهایی که از یک پشتیبانی تک مرکز استفاده می کنند و نه از یک اتصال دهنده دو اتصال در هر مکان به سبک پشتیبانی از ذوزنقه می توانند سریعتر نصب کنند. مشخصه ها همچنین باید محیط برنامه را در نظر بگیرند. به عنوان مثال ، اگر نصب در فضای باز باشد ، آیا سیستم پشتیبانی انتخابی قادر به تحمل بارندگی ، باد و یخ و برف خواهد بود؟ نکته دیگر این است که آیا این سیستم ، در صورت ایجاد مکان مورد نظر ، در محیطی بسیار خورنده نگه خواهد داشت یا خیر.

سینی های کابل نردبان

سینی های کابل نردبان – با دو ریل جانبی طولی که توسط اعضای عرضی جداگانه متصل می شوند – اغلب برای پشتیبانی از توزیع نیروی سنگین استفاده می شوند. کابل ها بجای اینکه در محل قرار گیرند (بطور مداوم با غلطک ، برش و قرقره) کشیده می شوند. در انتخاب یک سینی نردبان ، مشخص کنندگان برای پشتیبانی صحیح از کابل باید فاصله بهینه از قسمتهای مستقیم را مشخص کنند. در حالی که هیچ استانداردی وجود ندارد ، فاصله رینگ ۹ اینچی بیشترین کاربرد را در ایالات متحده دارد. گرچه فاصله های گسترده تر از رونق اقتصادی تر است ، اما می تواند بر قدرت سیستم تأثیر بگذارد. علاوه بر این ، روش های اتصال رینگ و ریل جانبی در بین تولید کنندگان متفاوت است. نرده های کابل با تخت پهن ، که حداکثر تماس و پشتیبانی از نقطه به نقطه را دارند ، توسط اکثر شرکت ها ارائه می شوند. غالباً گرد یا باریک نیز در دسترس است. به طور کلی ، در تاسیسات کابل ، سینی کابل نردبان می تواند در فضای کمتری نسبت به مجرای صرفه جویی کند. سیستم سینی کابل آلومینیومی راه آهن دو طرفه Redi-Rail ، Inc. ، که دارای نقش برجسته ای از پرتو I با نسبت مقاومت به وزن زیاد است ، دارای چندین ویژگی نصب کاربر پسند است. اینها شامل نرده های پیچ در پیچ / پیچ (تست شده تا ۳۰۰۰ پوند وزن) است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *