مقایسه لوله فلکسیبل و لوله

انواع لوله فلکسی

home_wallet_blog444-1200x480

لوله فلکسیبل روکش دار

ساختار این نوع لوله فلکسی ها، به شکل نوارهای فلزی است که به شکل مدور، البته با سطح مقطع مربعی، در آمده و در انتها با روکش PVC پوشانده شده اند. مواد اولیه ی آن مانند بسیاری از وسایل موجود در صنعت برق از ورق های گالوانیزه ساخته شده است.

البته این ورق های گالوانیزه دارای یک روکش از جنس PVC هستند که خاصیت خود خاموش شونده به آن اضافه میکنند. همچنین این روکش موجب مقاومت لوله در برابر نور، گرما و اشعه ماورا بنفش می گردد. میتوان از دیگر مزایای این روکش، حفاظت از لوله خرطومی فلزی و رشته های رد شده از داخل آن در برابر رطوبت، آب و مواد شیمیایی اشاره نمود.

از این رو از فلکسیبل روکش دار بیشتر در فضاهای باز، مرطوب و یا قسمت هایی که کابل قرار است در زیر زمین نصب گردد، مورد استفاده قرار میگیرد.

لوله فلکسیبل بدون روکش

این نوع از لوله ها همانطور که از اسمش پیداست از روکش PVC برخوردار نمیباشند. به همین دلیل مقاومت آن ها نسبت به لوله فلکسیبل روکش دار در برابر آسیب های بیرونی کاهش می یابد. از این رو کاربرد آن ها بیشتر در محیط های داخلی میباشد.

لوله فلکسیبل شیلد دار

این نوع از لوله فلکسی از جنس فلز و روکش شیلددار بوده و اصولا جهت سیم کشی مخابراتی در داخل فضای بسته استفاده میشود تا عایقی برای جلوگیری از نفوذ امواج مغناطیسی باشد

لوله فلکسیبل شیلد دار روکش دار

این مدل لوله علاوه بر شیلد، دارای روکشی از جنس پلاستیک بوده و بیشتر برای سیم کشی مخابراتی در فضای باز مورد استفاده قرار میگیرد چون علاوه بر جلوگیری از نفوذ امواج مغناطیسی، همچون لوله فلکسیبل روکش دار در برابر رطوبت، آب، مواد شیمیایی و… نیز مقاوم میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *