لدر و یا نردبان کابل

تفاوت بین نردبان کابل و سینی کابل چیست؟

با طیف وسیعی از راه حل های پشتیبانی موجود، ممکن است دشوار باشد که بدانید کدام گزینه برای برنامه شما مناسب تر است. وقتی صحبت از نردبان کابل و سینی کابل می شود، چند تفاوت اساسی وجود دارد که انتخاب شما را آسان تر می کند. برای یافتن تناسب مناسب، این راهنمای کوتاه را بخوانید.

به طور کلی، نردبان کابل برای پشتیبانی از کابل های با حجم بالا یا سنگین ترجیح داده می شود، به خصوص اگر دهانه های طولانی بین تکیه گاه ها وجود داشته باشد.

سینی های کابل معمولاً برای پشتیبانی کابل های سبک وزن، علاوه بر ابزار دقیق و لوله استفاده می شود.

 

نردبان کابلی

نام های رایج دیگر: سینی نردبان، باند کابل

طراحی ساده متشکل از ریل های جانبی با پله های متصل. پله‌ها سوراخ‌دار هستند، که بستن کابل‌ها یا گیره‌های کابل را مستقیماً روی نردبان آسان می‌کند. مناسب برای کابل های برق، ابزار دقیق و مخابرات. می تواند کابل های سنگین، بسته های کابل و لوله ها را در دهانه های پشتیبانی طولانی پشتیبانی کند. کابل ها می توانند در هر نقطه از دهانه وارد و خارج شوند. نردبان ها جریان هوای آزاد را فراهم می کنند که برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد کابل ها ضروری است. حداقل تجمع آب، رطوبت یا گرد و غبار. کابل ها در معرض دید هستند و به راحتی قابل دسترسی هستند – بازرسی و تغییرات آینده را بدون عارضه می کند. برای محافظت از کابل در برابر اشعه ماوراء بنفش، برف/یخ و خرابکاری می توان روکش هایی اضافه کرد. اتصالات سیستم سینی کابل نوین مانند زانویی، قطعات سه راهی، قطعات متقاطع و رایزرها تغییر جهت یا سطح دهانه نردبان کابل را آسان می کند. این راه حل ها به حداقل فضا نیاز دارند. نردبان های کابل معمولاً در طول های 3 یا 6 متری عرضه می شوند.

سینی کابل

نام‌های رایج دیگر: فرورفتگی، سینی کابل تهویه‌شده

از یک ورق فلز تشکیل شده است. بسیاری از سینی‌های کابل دارای الگوی شیارهایی هستند که قرار دادن تجهیزات و بستن کابل‌ها و سایر اتصالات مانند گیره‌های لوله را آسان می‌کند. مناسب برای کابل ها و لوله های برق و ابزار دقیق. پوشش پایین به کاهش تداخل الکترومغناطیسی کمک می کند، در حالی که سوراخ ها تخلیه آب و تهویه را امکان پذیر می کنند. سینی ها پشتیبانی بیشتری را فراهم می کنند و از افتادگی کابل ها جلوگیری می کنند، که به طور بالقوه می تواند به عملکرد مدار آسیب برساند. سینی کابل از نظر زیبایی شناسی دلپذیرترین گزینه است. در ساختمان‌های بدون سقف پانل‌شده، سینی‌های کابل می‌توانند گزینه‌ای عالی برای پنهان کردن کابل‌ها و در عین حال مرتب نگه داشتن آن‌ها باشند. برای محافظت از کابل در برابر اشعه ماوراء بنفش، برف/یخ و خرابکاری می توان روکش هایی اضافه کرد. سینی کابل معمولا در طول 3 متر عرضه می شود.

ما به شما کمک می کنیم راه حلی را پیدا کنید که مطابق با نیازهای شما باشد!

با این حال، در اکثر موارد نردبان کابلی انتخاب ارجح است. سینی‌های کابل زمانی مناسب‌تر هستند که زیبایی‌شناسی و تداخل رادیویی/الکترومغناطیسی ملاحظات مهمی باشند. سینی های کابل نیز برای محافظت از کابل ها و لوله های حساس مفید هستند.

ما در شرکت سینی کابل نوین خوشحال می شویم به هر سؤالی که ممکن است در مورد نردبان کابل و سینی کابل ما داشته باشید پاسخ دهیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *