بدون دسته, داکت فلزی

داکت فلزی گالوانیزه

داکت-فلزی-گالوانیزه

تاسیسات برق ساختمان های مسکونی، تجاری و کارخانه ها نیاز به تجهیزاتی دارند که از به هم ریختگی کابل های برق جلوگیری کند و خطرات برق گرفتگی و .. را کاهش دهد. داکت ها همچون سینی کابل در تاسیسات برق لازم است و خطرات جانی و مالی را کاهش می دهد و باعث نظم بخشیدن به کابل ها می شود ؛ و زمانی که امکان لوله کشی مناسب وجود ندارد؛ کاربرد دارد. داکت ها در چند نوع داکت فلزی، پی وی سی و پلاستیکی تولید می شود. داکت‌‌های فلزی گالوانیزه دائمی هستند؛ داکت‌‌های پی وی سی و پلاستیکی  بستگی به نوع استفاده و مکان استفاده در دو نوع دائمی و موقتی تولید می‌شوند.

داکت فلزی مقاومت و استحکام بالایی دارد و نصب آسانی دارد و می توان در قسمت های مختلف ساختمان ها برای محافظت از سیم های برق استفاده کرد. همانطور که پیشتر گفته شد؛ داکت فلزی  خطرات و حوادث برق گرفتگی، آتش سوزی را به حداقل می رساند و از بهم ریختگی کابل های برق جلوگیری می کند؛ و امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین تجهیزات مقاوم جهت برق کشی استفاده می شود. زیرا تاسیسات برق ساختمان ها باید ایمن باشند.

داکت های فلزی تولید شده در چند ساختار ساده، پارتیشن دار، شیاردار یا مدل های دیگری در بازار وجود دارند؛ و هر کدامشان  ویژگی های خاص خود را دارند.

تماس با سینی کابل نوین

 

برای خرید و دریافت مشاوره جهت خرید داکت فلزی با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب با شرکت سینی کابل نوین تماس بگیرید.

شرکت سینی کابل نوین آماده ارائه خدمات مشاوره قبل و بعد از خرید و فروش داکت فلزی به شما مشتریان عزیز می باشد.

اهمیت استفاده از داکت ها در ساختمان سازی

تاسیسات برق ساختمان ها شامل تعدادی سیم و کابل برق در ابعاد و اندازه های مختلف می شود که در فضای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود و پیچیدگی تاسیسات برق بستگی به نوع ساختمان، فعالیت در آن ساختمان و … دارد.

حال باید از تجهیزاتی برای محافظت از کابل های برق در برابر عوامل جغرافیایی از جمله آب و هوا و گرد و خاک و به حداقل رساندن خطرات جانی از جمله آتش سوزی ، نیم سوز شدن کابل ها، قطع اتصال در صورت ورود آب و سایر خطرات و خسارت ها استفاده شود. نمای ساختمان را با پنهان کردن کابل های برق، مرتب و زیبا حفظ می کند.

پیش تر از ترانکینگ ها استفاده می شده؛ که در حال حاضر نیز در کنار استفاده از ترانکینگ ها میتوان از داکت های فلزی استفاده نمود.

تفاوت داکت فلزی با دیگر داکت‌ها

از نظر ساختاری و عملکرد  با هم تفاوتی ندارند. ولی از نوع جنس و کاربرد تفاوت دارند.

جنس:

جنس این داکت، فلز می باشد و مقاومت بالایی در برابر رطوبت، نور و… دارد و به بیان دیگر ماندگاری بالایی دارد. جنس سایر داکت ها پی وی سی و پلاستیکی می باشد و معمولا ماندگاری بالایی ندارند.

کاربرد:

داکت‌‌های فلزی در فضای داخلی و خارجی ساختمان ها کاربرد دارند؛ اما داکت های پی وی سی و پلاستیکی فقط در نمای خارجی ساختمان کاربرد دارند.

ویژگی های مهم داکت فلزی گالوانیزه

زیرا می دانیم که بیشتر سیم ها و کابل هایی که در محیط های ساختمانی وجود دارند، در صورتی که با استفاده از تجهیزات خاص همچون داکت فلزی گالوانیزه مورد محافظت قرار نگیرند، نه تنها ممکن است دچار اسیب جدی شوند بلکه منظره زشت و ناخوشایندی نیز به محیط می بخشند.

 

پس در صورتی که بتوانیم از تجهیزاتی همچون سینی کابل، داکت ، ترانکینگ و … استفاده نماییم، می توانیم به محیط نظم ببخشیم. از سوی دیگر نیز در حفظ جان افرادی که در چنین محیط هایی کار می کنند، بکوشیم. شرکت های بسیاری هستند که اقدام به تولید داکت فلزی گالوانیزه در نمونه های مختلف می نمایند.

 

می توان با خرید بهترین و با کیفیت ترین داکت ها، از ان ها در ساختمان های مختلف استفاده نمود.

آیا داکت ها جایگزین مناسبی برای روش های سنتی هستند؟

در روش های سنتی، برای محافظت از سیم ها و کابل ها، در زیر زمین گودال می کندند و داخل آن را با ماسه پر می کنند و سیم ها و کابل ها روی آنها قرار داده و مجدد به اندازه 15 سانتی متر بر روی آن ماسه میریختند. در صورتی که در حال حاضر به راحتی می توان برای حفاظت از کابل ها، از داکت ها استفاده کرد و به راحتی نصب کرد.

مزایای استفاده از داکت های فلزی گالوانیزه

 

داکت های فلزی ضد حریق هستند و در برابر آسیب ها مقاومت بالایی دارند؛ و برای هر آب و هوایی مناسب است. بطور کلی برای محیط های خطر آفرین مناسب می باشد.

داکت فلزی گالوانیزه مناسب برای محیط های صنعتی، واحد های تولیدی، فضای باز ، نزدیکی ماشین ها و … می باشد.

داکت - فلزی

تفاوت داکت و ترانکینگ ؟

 

داکت و ترانکینگ دو محصول متفاوت هستند که در عموم به اشتباه یکی شناخته شده اند و به ترانکینگ، داکت پارتیشن بندی می گویند.

داکت ها یک مجرا برای عبور سیم ها  دارند. برای حفظ زیبایی و امنیت عبور سیم ها و امنیت افراد عالی است و معموات در واحدهای مسکونی از آنها استفاده می شود .

ترانکینگ ها یا داکت پارتیشن دار، چند مجرا برای عبور چند سیم بدون ایجاد نویز سیم ها روی هم دارد. ترانکینگ ها قابلیت نصب کلید، پریز و انواع پورت ها را دارد.

نصب داکت فلزی چگونه است؟

 

داکت فلزی همانند داکت‌‌های پی وی سی و پلاستیکی دائمی با استفاده از پیچ و رول‌پلاک به دیوار، سقف و … متصل می‌شود، سپس سیم کشی‌‌های مورد نظر و نصب کلید و پریزها نیز انجام می‌شود و درپوش داکت گذاشته می‌شود و کار به اتمام می‌رس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *