سینی کابل, مطالب آموزشی

سینی کابل در نظم دادن به کابل کشی ها

سینی و نردبان کابلها جهت مرتب سازی و نظم دادن به کابل کشیهای رو کار مورد استفاده قرار می گیرند که علاوه بر موارد ذکر شده از کابلها و سیم بندی ها در مقابل عوامل مکانیکی محافظت نیز می نمایند. استفاده از سینی و نردبان باعث سهولت در امر کابل کشی وتعمیر و نگهداری و همچنین طول عمر بیشتر کابلها می شود.

در بعضی از موارد خصوصا زمانهایی که سینی کشی و کابل کشی در فضای باز انجام می شود جهت حفاظت تاسیسات در مقابل عوامل جوی، برروی سینی و نردبانها از درپوش نیز استفاده می گردد .

سینی و نردبانها معمولا در طولهای ۲ الی ۴ متر ( بر اساس سفارش ) و با عرض و عمقهای مختلف تولید می گردند که در این میان ضخامت ورق انتخاب شده نقش بسزایی در تعیین استحکام اجناس ذکر شده دارد .

جنس ورقهای مصرفی در ساخت این اقلام بر اساس کیفیت به سه دسته زیر تقسیم بندی می گردند

ورق های استیل
ورق های سیاه با پوشش گالوانیزه گرم
ورق های گالوانیزه فابریک
جهت مهار کابل ها در سینی ها از پانچای لوبیایی و گرد و در نردبانهای کابل ها از پله های پانچ شده استفاده می گردد و هچنین جهت جدا سازی کابلهای ولتاژ پایین از کابلهای ولتاژ بالا از جدا کننده ها استفاده می شود

سینی و نردبانهای کابل در صنایع نیرو گاهی ، نفت، گاز ، پترو شیمی ، معادن ، مجتمع های صنعتی و مراکز عمرانی جزء زیر بناهای اصلی صنعت برق می باشد. که به شکل های گوناگون و ابعاد مختلف در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *