سینی کابل, مطالب آموزشی

سینی کابل و کابل کشی برای مدیران پروژه

من فکر می کنم بیشتر مردم مسئولیت موفقیت یا عدم موفقیت یک پروژه را در نهایت به مدیر پروژه تعلق می گیرد. من مواردی از مشکلات پروژه را ناشی از مدیریت ضعیف مشاهده کرده ام ، و بسیاری از تماسهای کمکی که در انجمن فیبر نوری (FOA) انجام می دهیم ، حاکی از عدم دانش مدیر فیبر نوری است.

من در مورد کی صحبت می کنم؟ این می تواند مدیر یک شرکت پیمانکاری باشد که پرسنل وی شبکه فیبر نوری یا ناظران حوزه شرکت را طراحی و نصب کرده است. این می تواند یک مدیر IT یا مدیر ارتباطات در تسهیلات مشتری باشد. غالباً این مدیر ساختمان یا تاسیساتی است که مسئولیت کارخانه کابل را به آنها واگذار کرده است. بعضی اوقات ، حتی افراد بالاتری در یک سازمان هستند.

 

سینی کابل

 

برخی از مشکلاتی که در FOA دریافت می کنیم شگفت انگیز است. یک مدیر IT برای یک کلانشهر بزرگ دریافت که کارخانه کابل که او نصب کرده است کار نمی کند زیرا این دستگاه دارای ۴۰۰۰ اتصال دهنده بد است. یکی دیگر از ردپای سنج های دامنه زمان نوری (OTDR) برای ما ارسال کرد که توسط پیمانکار وی برای اسناد و مدارک ارائه شده بود که نشان می داد کابل ها برای آزمایش با OTDR بسیار کوتاه بودند. در یک پروژه بزرگ ، پیمانکاران به شرکتهایی که هیچ تجربه الیافی نداشتند ، منعقد کردند اما بازهم روزانه در حال حفاری و شکستن برنامه های زیرزمینی بودند.

در صورتی که مدیران دانش چندانی در زمینه فیبر نوری در چندین زمینه مهم داشته باشند ، این نوع مشکلات حل می شود.

بیایید با طراحی شروع کنیم. ماه گذشته ، من در مورد آنچه در طراحی یک پروژه فیبر نوری نقش داشت صحبت کردم. آن مقاله باید کپی شده و برای هر مدیر ارسال شود. این یک مرور کلی درباره آنچه که یک پروژه کابل کشی فیبر نوری به دنبال دارد فراهم می کند. مدیر باید به اندازه کافی بداند تا تصمیم بگیرد که آیا طرح نیازهای ارتباطی خود را چه امروز و چه در آینده برآورده سازد.

مشکل دیگری که مدیران با آن روبرو هستند انتخاب پیمانکاران و مشاوران است. ما در حال کمک به یک انجمن صاحبان خانه بزرگ هستیم که با یک مشاور در زمینه طراحی شبکه فیبر نوری برای بیش از ۱۰۰۰ خانه همکاری کرده است. پس از ماهها کار و هزینه های قابل توجه ، مشاور قادر به اجرای پروژه نبود. ما همچنین پیمانکارانی را دیده ایم که احتمالاً واقعاً مناظر من استخدام شده اند و نتایج فاجعه بار را انجام می دهند.

مدیران باید بتوانند اکثر این شرکت ها را بر اساس شیوه های اساسی کسب و کار ، تجربه و منابع ارزشیابی ، به علاوه گواهینامه های مناسب برای پرسنل فنی ارزیابی کنند. اما عدم آشنایی با موضوعات فنی پروژه های فیبر نوری می تواند باعث ایجاد مشکل در پیمانکاران و مشاوران شود.

چگونه یک مدیر می تواند کیفیت نصب را بدون درک فناوری ارزیابی کند؟ ایده کامل NECA / FOA 301 استاندارد نصب فیبر نوری این بود که نصب را به روشی “مرتب و کارا” تعریف کنید ، اما بدون دانش پایه درباره فیبر نوری ، چگونه این قضاوت را انجام می دهید؟ نتایج تست از نصب را چگونه ارزیابی می کنید یا اینکه مستندات کامل است؟

پس از اتمام کار ، عملکرد شبکه چگونه است؟ ما از این نظر که فیبر بدون نیاز به نگهداری نیست ، ناراضی هستیم. آنها باورنکردنی هستند وقتی به آنها می گوییم که هرگونه تلاش برای نگهداری ممکن است باعث ایجاد مشکلات بیشتر از کشف آنها شود. اما این همان چیزی است که آن دسته از ما با سالها تجربه در زمینه فیبر نوری می دانیم – درست آن را بسازید و آن را تنها بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *