سینی کابل, مطالب آموزشی

سینی کابل چیست؟

در سیم کشی الکتریکی ساختمانها ، از یک سیستم سینی کابل برای پشتیبانی از کابلهای برق عایق استفاده شده برای توزیع برق ، کنترل و ارتباط استفاده می شود. سینی های کابل به عنوان جایگزینی برای سیستم های سیم کشی باز یا سیم های الکتریکی استفاده می شوند و معمولاً برای مدیریت کابل در ساخت و سازهای تجاری و صنعتی استفاده می شوند. آنها به ویژه در شرایطی که تغییرات در سیستم سیم کشی پیش بینی می شود مفید هستند ، زیرا کابل های جدید به جای کشیدن آنها از طریق لوله ، می توانند با گذاشتن آنها در سینی نصب شوند.

سینی کابل واحدی یا مونتاژ واحدها یا بخشها و اتصالات مرتبط با آن است که یک سیستم ساختاری سفت و سخت را ایجاد می کند که برای ایمن سازی یا پشتیبانی از کابل ها و جاده های موقت استفاده می شود.

چندین نوع سینی در پروژه های مختلف استفاده می شود. یک سینی پایین سخت حداکثر محافظت را در برابر کابل ها ایجاد می کند ، اما برای ورود یا خروج کابل ها به استفاده از اتصالات نیاز دارد.یک سینی دارای دهانه ای در قسمت پایین سینی است که باعث می شود گردش هوا در اطراف کابل ها ، تخلیه آب و همچنین گرد و غبار از درون سینی عبور کند. کابل های کوچک ممکن است از طریق دهانه های تهویه از سینی خارج شوند ،

مواد تشکیل دهنده

سینی های کابل مشترکا از فولاد گالوانیزه ، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم یا پلاستیک تقویت شده با فیبر شیشه ای ساخته شده اند. مواد اولیه بر اساس مکانی که سینی در آن استفاده خواهد شد انتخاب میشوند . سینی گالوانیزه ممکن است از ساخته شده در سینی باشد ، هنگامی که سینی گالوانیزه در طول زمینه برش داده شود ، معمولاً سطح برش داده شده با یک ترکیب غنی از روی رنگ می شود تا فلز در برابر خوردگی محافظت شود.

سینی نردبان و تهویه ممکن است دارای پوشش های سخت باشد تا کابل ها در برابر ریزش اشیا ، گرد و غبار و آب محافظت شوند. سینی های کابل سبک تر در شرایطی که تعداد زیادی کابل کوچک استفاده شود ، مانند کابل های تلفن یا شبکه رایانه ای ، مناسب تر است. این سینی ها ممکن است از مش ساخته شده باشد ، کابلهای فشار قوی که در سینی قرار گرفته اند ، ممکن است نیاز به بلوکهای پشتیبانی برای حفظ فاصله بین هادی ها ، برای جلوگیری از گرم شدن سیم ها داشته باشند. کابل های کوچکتر ممکن است در سینی های افقی ناامن باشند ، یا با اتصال کابل به قسمت پایین سینی های عمودی نصب شوند.برای حفظ پشتیبانی کابلها ، تعداد زیادی از اتصالات سینی مخصوص کابل برای هر سبک استفاده میشود. خمیدگی یا زانویی های یک سینی را به شکل های ۳۰ ، ۴۵ و ۹۰ درجه ساخته می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *