سینی کابل

سینی کابل

سینی کابل نوین

در سیم کشی برق ساختمانها، یک سیستم سینی کابل برای پشتیبانی از کابلهای برق عایق استفاده شده برای توزیع برق، کنترل و ارتباطات استفاده می شود. سینی های کابل به عنوان جایگزینی برای سیم کشی یا سیستم های لوله کشی الکتریکی استفاده می شود و معمولاً برای مدیریت کابل در ساختمان های تجاری و صنعتی استفاده می شود. آنها به ویژه در شرایطی که تغییرات سیستم سیم کشی پیش بینی می شود مفید هستند، زیرا می توان کابل های جدیدی را به جای کشیدن آنها در داخل لوله در سینی نصب کرد.

طبق استاندارد کد ملی برق ایالات متحده ، سینی کابل یک واحد یا مجموعه ای از واحدها یا مقاطع و اتصالات مربوطه است که یک سیستم ساختاری سفت و سخت را برای محکم بستن یا پشتیبانی کابل ها و مسیرهای مسابقه به کار می برد.

چندین نوع سینی در کاربردهای مختلف استفاده می شود. یک سینی با سطح محکم حداکثر محافظت را از کابل ها می کند، اما نیاز به برش سینی یا استفاده از اتصالات برای ورود یا خروج کابل ها دارد. یک محفظه عمیق و محکم برای کابل ها را کانال کابل یا کابل می نامند.

 

سینی کابل نوین

سینی کابل نوین

 

یک سینی تهویه دارای دهانه هایی در قسمت پایین سینی است که اجازه می دهد تا گردش هوا در اطراف کابل ها، تخلیه آب و مقداری گرد و غبار از داخل سینی خارج شود. کابل های کوچک ممکن است از طریق دهانه های تهویه از سینی خارج شوند، که ممکن است شکاف یا سوراخ هایی در قسمت پایین باشد. یک سینی نردبان دارای کابل هایی است که توسط نوار تراورس، مشابه پله های نردبان، در فواصل منظم به ترتیب 4 تا 12 اینچ (100 تا 300 میلی متر) پشتیبانی می شود.

نردبان و سینی های تهویه ممکن است دارای روکش های محکم برای محافظت از کابل ها در برابر افتادن اجسام، گرد و غبار و آب باشند. روکش های سینی برای استفاده در خارج از منزل یا در مکان های گرد و غبار ممکن است دارای شکل اوج برای ریختن آوار از جمله گرد و غبار، یخ یا برف باشد. سینی های کابل روشن تر در شرایطی که تعداد زیادی کابل کوچک استفاده می شود، مانند کابل های تلفن یا کامپیوتر، مناسب تر است. این سینی ها ممکن است از مش سیمی ساخته شوند که “سبد کابل” نامیده می شود، یا به صورت یک ستون فقرات مرکزی (ریل) با دنده ها برای پشتیبانی از کابل در هر دو طرف طراحی شده باشد.

سینی کانال از قطره کابل پشتیبانی می کند و کابل انشعابی از سیستم سینی کابل ستون فقرات اجرا می شود. سینی کابل کانال برای تأسیسات با تعداد محدود کابل سینی در صورت نامطلوب بودن سیم استفاده می شود.

 


سینی کابل نوین با بیش از 15 سال تجربه و سابقه فعالیت در زمینه فروش سینی کابل، لدر کابل، لوله فلکسی و اتصالات آن ، محصولات صنعتی با کیفیت در بازار آهن و به مردم عرضه می کند.


 

کابلهای برق بزرگ گذاشته شده در سینی ممکن است برای حفظ فاصله بین رساناها و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد سیمها به بلوکهای پشتیبانی نیاز داشته باشند. کابل های کوچکتر ممکن است در سینی های افقی بدون ایمنی قرار داده شوند، یا با اتصال کابل به پایین سینی های عمودی نصب شوند.

برای حفظ پشتیبانی از کابل ها در تغییرات ارتفاع یا جهت سینی، تعداد زیادی اتصالات مخصوص سینی کابل با هر سبک و سازنده سازگار شده است. آرنج های افقی جهت سینی را در همان سطح انتهای سینی تغییر می دهند و در قالب های 30، 45 و 90 درجه ساخته می شوند. آرنج های داخلی و خارجی برای تغییر عمود بر قسمت سینی هستند. این می تواند در اشکال مختلف از جمله سه راهی و صلیب باشد. برخی از تولیدکنندگان و انواع آن آرنج های قابل تنظیم را ارائه می دهند که برای چیدمان سینی در اطراف موانع یا اشکال نامنظم مفید است.

لوازم جانبی مختلف بستن، پشتیبانی و چسباندن با سینی کابل برای ارائه یک سیستم کامل سینی کاربردی استفاده می شود. به عنوان مثال ، اندازه های مختلف سینی کابل که در یک دور استفاده می شود را می توان با کاهنده وصل کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *