بدون دسته, لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

لوله-گالوانیزه

لوله ابزاری برای انتقال سیالات مانند گاز، نفت، آب و… می باشد و استفاده گسترده ای در صنایع، مراکز تجاری و ساختمان های مسکونی دارد. لوله ها برای کاربردهای متفاوت ، در جنس های مختلف پلاستیکی، چدنی، فولادی، آزبست، گالوانیزه و مسی تولید شده و به بازار عرضه می شوند.

تماس با سینی کابل نوین

برای خرید و دریافت مشاوره جهت خرید لوله گالوانیزه با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب با شرکت سینی کابل نوین تماس بگیرید.

شرکت سینی کابل نوین آماده ارائه خدمات مشاوره قبل و بعد از خرید و فروش تمامی محصولات خود به شما مشتریان عزیز می باشد.

لوله گالوانیزه چیست؟

 

بدلیل آسیب پذیر بودن فلزات در برابر خوردگی و زنگ زدگی ، بر روی فلزات پوششی از فلز روی قرار می دهند؛ که به این عمل گالوانیزاسیون فلزات گفته می شود. لوله های گالوانیزه نیز لوله هایی هستند که سطحشان را با فلز روی پوشش داده اند و به دو دسته لوله ی گالوانیزه آهنی و لوله ی گالوانیزه فولادی تقسیم می شود.

لوله گالوانیزه آهنی

جنس این لوله آهن سفید نورد شده می باشد که به صورت جوشکاری همراه با درز تولید شده و در نهایت با فلز روی پوشش داده شده و عایق می شود. لوله گالوانیزه آهنی در دو حالت سبک و متوسط با رنگ های تیره و خاکستری تولید می شوند و به بازار عرضه می شود. وزن این محصول بر اساس طول، ضخامت و قطر آن متفاوت است.

مشخصات 

لوله-گالوانیزه

لوله گالوانیزه فولادی

همانطور که از نامش پیداست، جنس لوله از فولاد نرم می باشد و توسط فلز روی گالوانیزه شده اند. این محصول در تهویه و تخلیه فاضلاب کاربرد دارد؛ و در دو دسته  گالوانیزه سرد و گرم به بازار عرضه می شوند.

نحوه گالوانیزه کردن (گالوانیزاسیون)

روش مرسوم و معمول در گالوانیزه کردن لوله ها، روش گالوانیزه گرم می باشد. ابتدا چربی لوله ها  و پس از آن زنگ زدگی آهن لوله ها گرفته می شود و به محلول فلاکس آغشته می شود تا فلز روی بهتر در فولاد نفوذ کند. پس از انجام فرآیند گالوانیزه ، فلز اضافه روی سطح خارجی و داخلی لوله ها توسط بخار و دمش هوا پاک می گردد ؛ و برای جلوگیری از تشکیل شدن آلیاژی از فلزهای آهن و روی، لوله های فولادی را در آب سرد غوطه ور می کنند. در انتها برای حفاظت از لوله  و شناسایی آن درپوش پلاستیکی برروی آن نصب می گردد.

 گالوانیزه گرم

در این حالت لوله فولادی در وان مذاب روی غوطه ور شده و فرآیند گالوانیزه گرم انجام می شود.

گالوانیزه سرد

در این حالت از روش الکترولیت اسیدی استفاده می شود. به این گونه که با الكتروليز نمك های روی داخل يك محلول آبی ، لوله های فولادی را پوشش می دهد. ضخامت لایه پوشش روی در این حالت کمتر از ضخامت گالوانیزه گرم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *