سینی کابل

نکاتی ضروری در‌باره‌ی نصب صحیح سینی کابل

maxresdefault

نکته‌ی مهم: از سینی کابل به عنوان مسیر تردد، نردبان یا تکیه دادن استفاده نکنید. سینی کابل یک سیستم مکانیکی برای حفاظت از کابل‌کشی است. تردد بر روی سینی کابل می‌تواند منجر به آسیب‌ دیدن انسان یا سینی کابل و کابل‌های نصب شده بشود.
عملکرد مناسب سینی کابل به میزان قابل توجهی وابسته به نصب صحیح سینی کابل، اتصالات و کابل‌هاست. عدم توجه به نصب صحیح همین‌طور تعمیر و نگهداری منظم ممکن است باعث آسیب‌ به انسان‌ها یا سینی کابل بشود.
نصب و تعمیر و نگهداری سینی کابل صرفأ باید توسط افراد متخصص انجام شود. منظور از متخصص فردی است که با ساختار برق آشنا باشد و علاوه بر این:
دوره‌های لازم را برای نصب، آزمایش و اتصال به زمین مدارها براساس دستورات ایمنی و استانداردها دیده باشد.
دوره‌های لازم برای رعایت نکات ایمنی فردی مثل به دست کردن دستکش پلاستیکی عایق، کلاه ایمنی، عینک محافظ و لباس مخصوص عایق گذرانده باشد.

 

سینی کابل با جنس‌های مختلف ( گالوانیزه، استیل، آلومینیوم، فایبرگلاس) را می‌توان در فضای باز و بدون روکش نگهداری کرد اما باید نسبت به زمین در ارتفاع قرار بگیرند و امکان عبور هوا در بین آن‌ها وجود داشته باشد تا از ایجاد رسوبات اکسید روی بر سطوح آن جلوگیری شود. اگر ظاهر سینی کابل برای شما اهمیت دارد، و قرار است در معرض دید نصب شود، بهتر است آن را در فضای داخلی، به دور از رطوبت و با تهویه‌ی مناسب انبار کنید. همچنین سینی کابل را باید در مقابل خط و خش نیز محافظت کرد، لذا بهتر است که سینی کابل را در محل‌های پرتردد و در دسترس انبار نکنید.
برای انبار کردن اتصالات و ملحقات مربوط به سینی کابل لازم است محلی مجزا و متناسب در نظر گرفته شود، تا علاوه بر حفاظت از آن‌‌‌ها (در برابر رطوبت و دیگر عوامل محیطی که به آن اشاره شد)، از گم شدن آن‌ها نیز جلوگیری کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *