سینی کابل استاندارد با نوع ورق مناسب در ابعاد و ضخامت مناسب در سینی کابل نوین با بهترین قیمت ها و کیفیت و گارانتی کالا و قیمت عرضه می شود.

سینی کابل استاندارد چیست؟

سینی کابل جهت عبور کابل های برق، سهولت در جابجایی کابل ها و ایجاد امنیت در محیط در مسیر عبور کابل ها در تاسیسات برقی صنایع ، ساختمان ها، کارخانجات و تمامی اماکن اداری و آموزشی استفاده می شود.

بدلیل آنکه از این محصول در محیط های سرپوشیده، روباز، شبکه های برق استفاده می شود؛ نوع ورق سینی کابل نکته اصلی و اولیه در انتخاب آن می باشد و باید با توجه به نوع استفاده نوع ورق و متریال انتخاب شود. زیرا ورق های سینی کابل باید مقاومت و استحکام کافی در برابر رطوبت ، گرما و هر نوع شرایط آب و هوایی را داشته باشد.

متریال به کار رفته در سینی کابل استاندارد

سینی کابل استاندارد از ورق های گوناگون برای کاربرد و استفاده در محیط های گوناگون ساخته شده است ؛ که هر کدام ویژگی و قابلیت های متفاوتی دارند. از جمله ورق های بکار رفته در ساختار سینی کابل :

ورق های روغنی

ورق های سیاه

ورق های گالوانیزه

ورق روغنی

ورق روغنی اصطلاح عامیانه ورق ها براساس ظاهر آنها می باشد.  به ورق های فولادی که با تکنولوژی سرد تولید می شوند؛ ورق روغنی گفته می شود , که به علت استفاده از نورد سرد کیفیت ظاهری بالایی دارند و در محیط هایی که ظاهرو جسم ورق مهم است کاربرد دارد. در عملیات نورد سرد ضخامت ورق ها توسط این فرآیند کمتر می شود.

این مدل ورق براساس نوع آلیاژ و عملیات به چند دسته تقسیم می شوند

  • ورق معمولی
  • ورق نیمه کشش
  • ورق فوق کشش

ورق سیاه

به ورق های فولادی که با تکنولوژی گرم تولید می شوند؛ ورق سیاه گفته می شود   و در دو نوع ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی با استانداردهای مختلف ساخته می شود.

ورق گالوانیزه

به ورق های فولادی که طی فرآیند گالوانیزاسیون، پوششی از فلز روی بر سطح ورق قرار می دهند؛ ورق گالوانیزه گفته می شود که در دو نوع ورق گالوانیزه سرد و گرم تولید می شود. این نوع ورق از کیفیت و کارایی بالایی نسبت به سایر ورق ها برخوردار است.

 

معیار انتخاب سینی کابل :

– نوع و تعداد کابل های پشتیبانی شده

– شرایط محیطی

– وزن کابل نصب شده

– شعاع خمش کابل و سینی کابل

– سهولت نصب  و آزادی ورودی / خروجی کابل

– بسط پذیری و طول پشتیبانی

– مقدار گرمای تولید شده توسط کابل ها

– حفره های منظم

– ابعاد و اندازه های مناسب

– ضخامت مناسب

بطور کلی متناسب با نوع سیستم کابل کشی و شرایط محیطی ، پهنا، عرض و ضخامت سینی کابل و ساپورت نگهدارنده آن مهم است.

سینی کابل بطور معمول به پهنای 50، 100، 150، 200، 250، 300، 400، 500، 600، 700 و 800 میلیمتر و تا یک متر ، با ضخامت کمتر از 1میلیمتر، 1، 1.25، 1.5، 1.75، 2، 2.5 میلی متر و با طول استاندارد 2 و 3 متری ساخته میشود.

ساپورت سینی کابل

جهت نصب ، اتصال و نگهداشتن سینی کابل بر روی دیوار، سقف و زمین پایه نگهدارنده و یا ساپورت بسیار مهم است که با توجه به نوع محل اتصال انواع متفاوتی دارد.

 

ساپورت دیواری

ساپورت سقفی

ساپورت L شکل

ساپورت U شکل

ساپورت T شکل