در این مقاله متعلقات سینی کابل توضیح داده شده است. جهت خرید و دریافت مشاوره مطلب زیر را خونده و تماس بگیرید.

سینی کابل یک محصول پرمصرف در تاسیسات ساختمان ها می باشد. از این محصول برای عبور منظم کابل های برق استفاده می شود. سینی کابل قابلیت اتصال بر روی سقف، زمین و دیوار برای عبور کابل های برق با امنیت بالا را دارد. این محصول در کارخانجات، صنایع، اتاق های سرور کاربرد دارد.سینی کابل بصورت مشبک و غیرمشبک تولید شده و در بازار موجود است و طبق استاندارهای بین المللی و محیط زیست تولید شده است. این محصول برای نصب ، لوازم جانبی و متعلقاتی دارد که در ادامه به توضیح آنها پرداخت شده است.

نکته قابل توجه این محصول در جنس های متفاوتی ساخته شده و استفاده می شود؛ از جمله جنس های این محصول فلزی، استیل،آلومینیوم و پلاستیکی می باشد که در بازار نیز موجود می باشد و توسط فروشگاه سینی کابل نوین عرضه می شود؛ نکته بسیار مهم دربیان این موضوع این است که متعلقات و اتصالات این محصول همگی یکی بوده و هنگام نصب به این قطعات نیاز دارند.

متعلقات سینی کابل :

درب سینی کابل:

برای محافظت از کابل های موجود در سینی کابل، ایجاد ظاهری زیبا و جلوگیری از ورود حشرات و جوندگان به درون سینی کابل از این مجصول استفاده می شود.

رابط سینی کابل:

برای اتصال دو سینی کابل به یکدیگر و یا اتصال سینی کابل به نردبان کابل از این محصول استفاده می شود. که تعداد آن با توجه به تعداد شاخه های سینی و انشعابات مشخص می شود.

زانویی سینی کابل:

باتوجه به نوع ساختار ساختمان ها، نیاز است که کابل های در یک زاویه مشخصی تغییر مسیر داده و بچرخند. برای این کار و تغییر دادن مسیرکابل ها بصورت افقی و عمودی از زانویی سینی کابل برای جهت ها و زوایای مختلف استفاده می شود.

انواع زانویی:

زانویی 90 درجه عمودی سینی کابل ، زانویی 90 درجه افقی سینی کابل ، زانویی 45 درجه افقی سینی کابل .

لدر کابل ( نردبان کابل ):

برای محافظت و جابجا کردن کابل های برق در ارتفاعات بالا از لدر کابل استفاده می شود. این محصول در عرض های مختلف برای کاربردهای مختلف تولید می شود.

چهارراهی سینی کابل:

گاهی در ادامه مسیر باید کابل ها به سه سمت ساختمان بروند؛ در این مواقع از چهار راهی سینی کابل برای تبدیل یک مسیر به سه مسیر استفاده می شود.

سه راهی سینی کابل:

در زمان های دیگر در ادامه مسیر باید کابل ها به دو سمت ساختمان بروند؛ برای تبدیل دو مسیر به سه مسیر و ادامه به مسیر جدید از سه راهی سینی کابل استفاده می شود.

ساپورت سینی کابل:

ساپورت سینی کابل در سه مدل زمینی، سقفی و دیواری تولید شده و در بازار موجود است ؛ و قابلیت تنظیم دارد.

پیچ کله قارچی و مهره و واشر:

برای نصب اجزای مختلف سینی کابل به یک دیگر از این محصول استفاده می شود.

رایزر سینی کابل :

در جهت ارتباط گیری بین دو سینی کابل و یا نردبان کابل به هم در دو مسیر غیر هم سطح استفاده می شود.

کاور کلمپ :

کاور کلمپ وسیله ای است که درب را به کف سینی کابل اتصال می دهد و همانند بست سینی کابل را  کامل پوشش می دهد.

دیوایدر  یا جدا کننده سینی کابل :

از این وسیله جانبی زمانی که کابل های متفاوت را بدلیل ایجاد نویز و … نباید در یک سینی کابل قرار داده شود و فضای درونی سینی کابل باید تفکیک شود؛ استفاده می شود.