کابل

چرا از مواد پرکننده در کابل های شبکه محلی استفاده می شود؟

چرا از مواد پرکننده در کابل های شبکه محلی استفاده می شود؟

در برخی از سازه های صنعتی کابل اترنت، ممکن است مواد پرکننده پیدا کنید. از پرکننده ها برای ایجاد ساختاری گردتر و صاف تر به کابل و ایجاد ظاهری تمیزتر به داخل کابل استفاده می شود. علاوه بر این، کابل را تقویت می کند، به طوری که هنگام جابجایی یا خم شدن کابل، می توانید هادی هایی که در داخل کابل حرکت می کنند را کنترل کنید. مهمتر از همه مواد پرکننده از لایه های بیرونی کابل پشتیبانی می کند.

پلاستیک یکی از رایج ترین مواد فیلتر است و در اندازه های متعدد موجود است.

یک طرح رایج پرکننده پلاستیکی پرکننده ستاره است که در کابل های Cat5 و Cat6 استفاده می شود. این طراحی همچنین تداخل الکتریکی مانند تداخل را کاهش می دهد. پرکننده‌های پلاستیکی که اغلب از PVC یا پلی اتیلن ساخته می‌شوند، گران هستند و انعطاف‌پذیری کابل را کاهش می‌دهند.

فلوروپلیمرها یا فوم های فیبریل شده از طریق اکستروژن ایجاد می شوند که به مواد نوار پلاستیکی الگویی مشبک می دهد. آنها را می توان به عنوان یک طرح مسطح یا پیچ خورده به شکل گرد استفاده کرد. پرکننده نرم چه مسطح و چه گرد، به راحتی مناطق خالی را با کابل به صورت یکنواخت پر می کند.

مواد نرم تر، مانند پنبه و ابریشم مصنوعی، برخی از کم هزینه ترین گزینه های موجود هستند. آنها همچنین فضاهای خالی یک کابل را راحت تر از طرح های سخت تر مانند پلاستیک پر می کنند.

در قوی ترین نقطه کولار قرار دارد که پرهزینه ترین است. برای استحکام طولی بهترین است و باعث افزایش کارایی در کابل های فیبر نوری می شود.

پرکننده های کاغذی به صورت طرح های گرد پیچیده می شوند و باید در برابر شعله و رطوبت مقاوم باشند. طراحی آنها در طول خم شدن و حرکت سریعتر خراب می شود، بنابراین استفاده از آنها بیشتر به کابل های برق با ولتاژ بالا محدود می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *