سینی کابل, مطالب آموزشی

کابل کشی شبکه با سینی کابل

کابل کشی شبکه ممکن است مهیج ترین حوزه فن آوری کسب و کار نباشد ، به همین دلیل است که اهمیت آن غالبا نادیده گرفته می شود. با این وجود زیرساخت های سیستم شما روی بسیاری از عوامل اصلی مانند عملکرد ، قابلیت اطمینان ، امنیت و مقیاس پذیری تأثیر می گذارد.

فقط دو راه برای انتقال داده از طریق شبکه کابل وجود دارد. کاربران خانگی و بسیاری از مشاغل کوچک از کابل کشی نقطه به نقطه معمولی استفاده می کنند. با استفاده از این سیستم ها ، یک کابل منفرد یک دستگاه را به مؤلفه دیگری در شبکه متصل می کند ، که رایج ترین نمونه آن یک کامپیوتر رومیزی است که به طور مستقیم به روتر باند پهن متصل می شود. این درست است که فقط تعداد معدود دستگاه در شبکه خود داشته باشید ، اما هنگام شروع کار با درگاه های شبکه مشکل ایجاد می شود و باید سوئیچ های اضافی را نصب کنید.

 

جهان سینی کابل

 

کابل کشی ساخت یافته زیر هود پیچیده تر است ، زیرا مستلزم نصب زیرساخت های ارتباطی ستون فقرات و اجرای پنل های کابل کشی موضعی در کل دفتر است. اما اگرچه به طور کلی نیاز به نصب حرفه ای دارد ، کابل کشی ساخت یافته مزایای بسیاری را ارائه می دهد.

شماره ۱: آسانتر برای مدیریت

تصور کنید که یک کارمند از لپ تاپ برای کار استفاده می کند ، اما آنها می خواهند از عملکرد بهتر ، قابلیت اطمینان و امنیت اتصال کابل استفاده کنند. آنها با داشتن سیستم نقطه به نقطه باید کابل را از تمام راه از دستگاه تا نزدیکترین روتر یا نقطه دسترسی اجرا کنند. این ممکن است همیشه عملی نباشد. با کابل کشی ساخت یافته ، تمام کاری که باید انجام دهند اتصال یک کابل کوتاه به صفحه کابل کشی محلی است.

حال تصور کنید که سعی در انجام این کار در یک دفتر با ده ها میز دارید. این مقیاس به سرعت در مقیاس غیرممکن می شود ، به خصوص هنگامی که شما در دستگاه های شبکه ای اضافی مانند چاپگر ، اسکنر یا دستگاه های هوشمند متصل به اینترنت عامل هستید. کابل کشی ساخت یافته به شما کمک می کند تا با درجه آزادی بسیار بیشتری برای آینده برنامه ریزی کنید. یک نصاب حرفه ای برای کدنویسی و برچسب زدن کابل ها و اجزای شبکه ، قوانین جهانی را رعایت می کند تا بتوانید به راحتی اجزای معیوب را جابجا کنید.

شماره ۲: عملکرد بهبود یافته

از نظر تئوری ، ارتباط مستقیم بین دستگاه و روتر محلی باید سریعتر باشد ، اما در عمل کمی متفاوت است. هنگامی که شما سعی در مدیریت صدها کابل بی نظم دارید ، حفظ همه چیز و ترمیم گسلها بسیار سخت تر است. به عنوان مثال ، استفاده از کابل اترنت Cat-6 یا پیش از این می تواند منجر به کاهش پهنای باند و مشکلات مداخله ، بخصوص در تماس های تلفنی VoIP و کنفرانس های ویدیویی شود.

کابل کشی ساخت یافته نصب شده به صورت حرفه ای از استانداردهای سختگیرانه ای پیروی می کند تا اطمینان حاصل شود که هر کابل و سایر مؤلفه های مورد استفاده مطابق با استانداردهای یکسان عملکرد و قابلیت اطمینان هستند و همه چیز سازگار است. شناسایی هرگونه مشکل در کابل های معیوب نیز بسیار ساده تر است و در نتیجه کمتر خرابی خرابی را به همراه خواهد داشت. تراکم شبکه نیز احتمال کمتری خواهد داشت ، زیرا بسیاری از تنگناهای عملکرد با کابل کشی مناسب می توانند از بین بروند. این امر همچنین در مورد شبکه های بی سیم اعمال می شود ، که ممکن است از کابل کشی مشکل دار تداخل پیدا کنند.

شماره ۳: ایمنی پیشرفته

داشتن صدها کابل پراکنده در فضای اداری ، با توجه به افزایش خطر مسافرت و ریزش ، برای امنیت کارکنان به سختی نیست. با وجود شیوع فزاینده اتصال بی سیم ، تقریباً در هر اداره هنوز بستگی زیادی به زیرساخت های کابل کشی آن وجود دارد و با رشد کسب و کار ، تعداد کابل ها (و خطرات معرفی شده) می تواند به سرعت فراتر از توانایی شما برای مدیریت آن باشد.

تلاش برای نصب کابل کشی ساخت یافته خود ممکن است منجر به عدم رعایت کد مقررات فدرال (CFR) شود که توسط اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) اعمال شده است. نصاب کابل کشی حرفه ای از قوانین و بهترین روش های لازم برای کاهش خطر ریزش ، خرابی های الکتریکی و برق از کابل های ولتاژ بالا و منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) پیروی می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *