سینی کابل

کانال یا سینی کابل؟

در هر تاسیسات الکتریکی، نوع ساختار مورد استفاده برای پشتیبانی، بست، هدایت و محافظت از سیم و کابل نصب شده بسیار مهم است. به همین دلیل انتخاب مسیر مناسب بسیار مهم است. این مقاله دستورالعمل‌ها و ملاحظات مفیدی را هنگام تعیین اینکه آیا از سیستم‌های مجرا یا سینی کابل استفاده می‌شود ارائه می‌کند – با تأکید بر مقایسه لوله فولادی با سینی کابل فولادی (برای دیدن جدول اینجا را کلیک کنید). اما قبل از پرداختن به مزایا و معایب این دو گزینه، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه تجارت بر کاربرد هر دو تأثیر می گذارد.

برای اکثر تاسیسات سیم کشی، مجرا انتخاب اول باقی می ماند. یکی از دلایل این واقعیت این واقعیت است که طیف گسترده ای از انواع طراحی کانال شامل لوله های فلزی صلب (RMC)، لوله های فلزی الکتریکی (EMT)، لوله های فلزی میانی (IMC)، PVC صلب، PVC منعطف، MC انعطاف پذیر (فلز روکش شده با آلومینیوم) است. یا فولاد)، فولاد مقاوم در برابر خوردگی مایع، و روکش روی

یکی از عواملی که باعث افزایش علاقه به سینی کابل می شود، افزایش استفاده تجاری از کابل با روکش فلزی (MC) است. به گفته یکی از مدیران یکی از تولیدکنندگان برجسته سیم و کابل، “MC در حال تبدیل شدن به محصول انتخابی برای سیستم های سیم کشی برق تجاری است. عامل اصلی این تغییر، سهولت نصب MC است که در مقایسه با نصب لوله و سیم، تا ۵۰ درصد صرفه جویی می کند.

 

کانال یا سینی کابل؟

 

از آنجایی که MC نصب شده اغلب توسط یک سیستم سینی کابل پشتیبانی می شود، این روند نویدبخش افزایش مداوم استفاده از سینی کابل است.

علاوه بر پویایی بازار، محبوبیت یک رویکرد نسبت به دیگری توسط عوامل دیگری از جمله تفاوت عملکرد، تأثیرات منطقه ای و ملاحظات هزینه هدایت می شود.

حفاظت هادی. واضح‌ترین دلیل برای استفاده فراگیر و محبوبیت مجرا این واقعیت است که یک راهروی محصور است که از سیم‌کشی یا کابل محافظ محافظت می‌کند. لوله فولادی به دلیل استحکام کششی فوق‌العاده‌اش، حفاظت عالی از هادی الکتریکی را فراهم می‌کند و مانعی سخت در محیط‌های سخت ایجاد می‌کند. این یک عامل متمایز کننده مهم است که در قلب محبوبیت طولانی مدت کانال قرار دارد.

کاربردهای زیادی وجود دارد که به حفاظت فیزیکی قابل توجهی برای سیم و کابل نیاز دارند. برای چنین پروژه هایی، لوله فولادی یک انتخاب ایده آل است. مجرای با پوشش های ویژه نیز می تواند محافظت بیشتری در برابر خوردگی ایجاد کند.

 

اکثریت حرفه ای ها

لوله نمدی محافظت بهتری نسبت به سینی کابل دارد.

گروه های خمیر کاغذ و کاغذ و مشاوران صنعت ترجیح زیادی برای سینی کابل داشتند.

واکنش‌دهنده‌های کارخانه‌های شیمیایی و پالایشگاه‌های نفت، هر کدام ترجیح کمی برای کانال داشتند.

پاسخ دهندگان ایالات متحده استفاده آینده از مجرا در مناطق خطرناک را ترجیح دادند.

مقایسه هزینه نصب مزایای محصول در نظر گرفته شده برای کاهش هزینه های نیروی کار نصب شده توسط پیمانکار باعث توسعه محصول جدید می شود. راه حل های نوآورانه اخیری که برای سرعت بخشیدن به نصب کابل و سیم در نظر گرفته شده اند، شامل مجرای رنگی است که نیاز به پاشیدن رنگ، پوشش پودری یا نوار چسب را در میدان برای نشان دادن انواع سیم کشی خاص از بین می برد، و مجرای با سطوح داخلی از پیش روغن کاری شده برای کشیدن سریعتر سیم.

شرکت‌های سینی کابل نیز با معرفی سبک‌های سینی جدید مانند سینی‌های توری سیمی، و طرح‌هایی که برش را به اندازه در این زمینه کاهش می‌دهند یا حذف می‌کنند، نوآوری‌های کم‌هزینه ارائه کرده‌اند. اکنون سینی‌های کابلی وجود دارد که بدون مهره، پیچ و مهره یا ابزار برای مونتاژ به هم متصل می‌شوند، در حالی که سایرین به سرعت با استفاده از انبردست برای خم کردن زبانه‌های قفل از پیش نصب‌شده یا کوپلینگ‌های تنظیم‌شده به هم متصل می‌شوند.

انتخاب شما در مورد سینی کابل، سهولت نصب، همراه با هزینه مواد کمتر، و همچنین کاهش عمده در هزینه های کابل کشی، در مقایسه با نصب لوله های فولادی مشابه، به طور مداوم باعث صرفه جویی دو رقمی می شود. در حالی که این مزیت هزینه باعث افزایش دلایل اقتصادی برای در نظر گرفتن سینی کابل می شود، این فقط یکی از سه موضوع مهم – ایمنی، هزینه و سادگی – است که باید هنگام تصمیم گیری در صنعت برق بررسی شود. این عوامل همچنان نیاز به نصب مجرا در مناطق خاصی را تحریک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *