سینی کابل

تولید کننده سینی کابل برای صنایع مخابراتی

تولید کننده سینی کابل برای صنایع مخابراتی

چرا اتصال سیم در صنعت مخابرات مهم است؟

زمین‌گیری مدت‌هاست که موضوعی بحث‌انگیز بوده است. با این حال، با تکثیر دستگاه های دیجیتال با فرکانس بالا، مشکلات به طور فزاینده ای پیچیده می شوند. زمین به اتصال به زمین یا جسم رسانایی که به جای زمین عمل می کند اشاره دارد. در چندین استاندارد بین المللی به ارتینگ نیز گفته می شود. باندینگ اتصال قطعات فلزی برای ایجاد تداوم الکتریکی است.

زمین برای حفاظت در برابر آتش، حفاظت از شوک الکتریکی، جلوگیری از خطای زمین سیستم الکتریکی، حفاظت از روشنایی ساختمان و سیستم الکتریکی، نویز الکتریکی و حفاظت EMI و تثبیت ولتاژ استفاده می شود.

 

 

زمین سینی کابل:

هدف از اتصال به زمین برق کاهش آسیب ناشی از خطای زمین سیم یا تجهیزات است. جریان خطای زمین از سیستم های سینی کابل عبور می کند. در جاهایی که در سیستم سینی کابل شکاف وجود دارد، از پیچ و مهره، اتصالات، صفحات اتصال، گیره ها و جامپرهای اتصال برای اتصال سیستم سینی کابل استفاده می شود. سیستم های سینی کابل باید از نظر الکتریکی پیوسته باشند تا پیوسته مکانیکی. سینی های کابل گاهی اوقات به مجرا، کانال های کابل یا سایر قطره های سیم کشی چسبانده می شوند. آنها همچنین باید به منبع تغذیه متصل شوند.

 

هنگامی که سیستم‌های سینی کابل فقط از مدارهای سیگنال و ارتباطی تشکیل شده‌اند که در سطوح انرژی پایین کار می‌کنند، اتصال زمین قابل قبول نیست، اما اتصال زمین سینی کابل برای حفاظت در برابر صاعقه، نویز و تداخل الکترومغناطیسی مورد نیاز است. خطرات عبارتند از اختلالات ولتاژ، ولتاژهای ناشی از رعد و برق و EMI تابشی. اگر سینی های کابل در بالای ساختمان ها، در یک منطقه در معرض دید بیرونی، یا در خط جریان صاعقه قرار می گیرند، حفاظت در برابر صاعقه نگران کننده است. یک سیستم حفاظتی مانند سیستم کابل سقفی قابل نصب است. پارامترهای حفاظت ساختمان در برابر صاعقه به عنوان استاندارد برای نصب سیستم های حفاظت در برابر صاعقه بیان شده است.

 

سینی کابل در صنعت مخابرات

سینی کاملاً محصور است و واشرها و روکش ها برای رعایت استانداردهای EMI برای محافظت از مدارهای حساس سینی کابل در برابر میدان های الکتریکی و مغناطیسی خارجی طراحی و آزمایش شده اند. سینی های کابل با کف جامد، و همچنین پوشش سینی کابل، تا حدی محافظ ایجاد می کنند. محافظ فولادی در فرکانس‌های تا ۱۰۰ کیلوهرتز موثر است، اما در فرکانس‌های بالاتر، در ناحیه مگاهرتز، محافظ آلومینیوم یا مس مؤثرتر است.

حساسیت سیستم های سیگنال توسط پارامترهای پیچیده مختلفی تعیین می شود. مدارهای الکترونیکی درگیر، جداسازی یا اتصال به زمین، فیلتر کردن، نوع سیگنال و منطق، نوع کابل سیگنال (جفت پیچ خورده، جفت پیچ خورده، جفت تابیده شیلددار، کابل کواکسیال دو شیلد کابل کواکسیال)، و امپدانس مشخصه مدار و کابل برخی از دستگاه ها کاملاً هستند. مقاوم در برابر صدای بیرون

برخی از شرکت ها و سازمان ها روش های پیشنهادی خود را منتشر کرده اند که باید رعایت شود. بر اساس تجربه صنعت، معیارهای فاصله کابل که در این استاندارد گنجانده شده است، گسترده است. بسیاری از سیستم ها در فواصل کوتاه تر به خوبی عمل می کنند. خیلی به نصب خاص بستگی دارد. فاصله معمولی سیم ها در سینی های مورد استفاده در استانداردهای مختلف صنعتی از دو اینچ تا چهار فوت متغیر است. در برخی موارد، دو اینچ احتمالاً کافی است.

 

سینی کابل نوین برای صنعت مخابرات تامین کننده؟

سیستم های سینی کابل به طور گسترده ای برای کمک به مدارهای الکترونیکی ظریف استفاده شده اند. الزامات محافظ و جداسازی برای بسیاری از مدارها ناچیز است. مسائل مربوط به نویز و EMI را می توان با توجه دقیق به موارد زیر مدیریت کرد: کابل سیگنال، مدار و کابل سیگنال، اتصال به زمین محافظ، انتخاب کابل، اتصال به زمین سینی کابل.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *