سینی کابل

کانال یا سینی کابل؟

کانال یا سینی کابل؟

در هر نوع نصب الکتریکی ، نوع ساختاری که برای پشتیبانی ، چفت ، هدایت و محافظت از سیم و کابل نصب شده مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار مهم است. به همین دلیل انتخاب مسیر مناسب بسیار مهم است. در این مقاله برخی از دستورالعمل ها و ملاحظات مفید در هنگام تعیین استفاده از سیستم های سینی کابل یا سینی با تأکید بر مقایسه مجرای فولادی با سینی کابل فولادی ارائه شده است.

 

مجرا یا سینی کابل؟

سینی کابل نوین

 

در هر نوع نصب الکتریکی، نوع ساختاری که برای پشتیبانی، چفت، هدایت و محافظت از سیم و کابل نصب شده مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار مهم است. به همین دلیل انتخاب مسیر مناسب بسیار مهم است. در این مقاله برخی از دستورالعمل ها و ملاحظات مفید در هنگام تعیین استفاده از سیستم های سینی کابل یا سینی کابل – با تأکید بر مقایسه مجرای استیل با سینی کابل فولادی (برای دیدن جدول اینجا را کلیک کنید) ارائه می دهد. اما قبل از غرق شدن به جوانب مثبت و منفی این دو گزینه بیایید نگاهی بیندازیم که تجارت چگونه بر کاربرد هر دو تأثیر می گذارد.

روند بازار در سال ۲۰۰۴، شرکت های آمریکایی بیش از ۲/۲ میلیارد دلار مجرای برق و اتصالات را حمل کردند که شامل انواع مختلف راه های راه، سیم و کابل می باشد. ارزش ترکیبی محموله های ایالات متحده از کلیه مجراهای فلزی و غیر فلزی بالغ بر ۱٫۷ میلیارد دلار بوده است.

برای اکثر تاسیسات سیم کشی، مجرای انتخاب اولین انتخاب است. یکی از دلایل این واقعیت این واقعیت است که طیف گسترده ای از انواع طراحی مجرای شامل لوله انتقال فلز سفت و سخت (RMC) ، لوله فلزی برقی (EMT)، مجرای فلزی متوسط ​​(IMC)، PVC سفت و سخت، PVC انعطاف پذیر، MC انعطاف پذیر (فلز فلزی در آلومینیوم) یا فولاد)، فولاد مقاوم در برابر خوردگی با روکش مایع است.

براساس گزارشی که توسط گروه فریدونیا، یک شرکت تحقیقاتی کسب و کار مستقر در کلیولند منتشر شده است، “تقاضا برای مجرا بطور گسترده ای بین سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ کاهش یافت و به ۱٫۷ میلیارد فوت رسید … تقاضا برای مجرا پیش بینی می شود ۱٫۶٪ در سال به ۱٫۸ میلیارد فوت در سال ۲۰۰۹ برسد … مجرای فولادی با توجه به هزینه بالاتر مواد و هزینه های نصب شده خود، همچنان از دست می دهد. “

برای مقایسه، بازار ایالات متحده برای سینی کابل با کمی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در فروش سالانه، بسیار کوچکتر است. با این وجود، فروش سینی کابل در سالهای اخیر با رشد ۲۵ درصدی در سال ۲۰۰۵ با یک تولید کننده سینی کابل همچنان ادامه داشته است و دیگری اخیراً حاکی از رشد ۱۴ درصدی سالانه بین ۱۹۹۷ و ۲۰۰۴ است.
یکی از عواملی که باعث افزایش علاقه به سینی کابل می شود، افزایش استفاده تجاری از کابل فلزی (MC) است. به گفته یکی از مدیران اجرایی شرکت تولید کننده سیم و کابل، “MC در حال تبدیل شدن به محصول مورد نظر برای سیستم های برق سیم کشی تجاری است. محرک اصلی این تغییر سهولت در نصب MC است و در مقایسه با نصب لوله و سیم ، ۵۰٪ صرفه جویی می شود. “

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *