سینی کابل

درک اهمیت سیستم سینی کابل

مشاهده تعداد زیادی از کابل های داده و ارتباطی که در فضای کوچکی برای پاسخگویی به تقاضاهای پهنای باند و توان عملیاتی جمع شده اند، رایج تر می شود. برای کنترل افزایش دمای I2R، همه اینها ممکن است به تهویه مطبوع قدرتمند نیاز داشته باشد، بدون اینکه به گرمای الکتریکی و تهویه تمیز که در آن کنترل دما حیاتی است اشاره کنیم. بنابراین تقاضا و اهمیت زیادی برای سینی کابل در صنایع وجود دارد و همچنین یکی از اجزای اصلی پیشنهاد شده تحت هنجارهای دولتی است.

سینی کابل ابزاری فوق العاده برای سازماندهی تمام این سیم ها است. نصب یک سینی کابل بزرگ می‌تواند مقدار زیادی سیم‌کشی را با استفاده از یک مانع فلزی زمین‌دار در امتداد خط مرکزی برای جدا کردن سیم‌کشی برق و کابل‌های داده/ارتباطات هدایت کند. از تشکیل توده‌ای از رساناها که به سختی قابل ردیابی هستند، در صورت نیاز به تغییرات یا خطا جلوگیری می‌کند. درک تفاوت بین سینی کابل و مسیرهای مسابقه بسیار مهم است. طبق NEC، سیستم سینی کابل، واحد یا مجموعه‌ای از واحدها یا بخش‌ها و همچنین اتصالات مربوطه است که یک سیستم ساختاری را برای بستن یا پشتیبانی ایمن کابل‌ها و راه‌های مسابقه تشکیل می‌دهد. از سوی دیگر، راه‌روها معمولاً روی دیوار اتاقی نصب می‌شوند که کابل‌های برق و ارتباطات در آن قطع می‌شوند. سینی های کابل، که معمولا در بالا یا زیر طبقات مرتفع یافت می شوند، دارای سیم کشی باز هستند. آنها برای دریافت کابل ها از منبع به جایی که مورد استفاده قرار خواهند گرفت استفاده می شوند.

از آنجایی که سینی کابل از محیط اتاق پیروی می کند، هادی های برق و داده می توانند در نقاط مختلف وارد و خارج شوند، سپس از طریق مسیر مسابقه به مقصد خود حرکت کنند. یک گیره یا آداپتور سینی کابل فهرست شده، مسیرهای منتهی به سینی به سیستم سینی کابل را محکم می کند. سینی‌های کابل در اندازه‌ها، سبک‌ها (مانند نردبان، کانال تهویه‌دار، کانال تهویه‌دار، کف جامد و ساختارهای مشابه) و مواد (فلزی و غیرفلزی) متفاوت هستند. سینی کابل در صورتی که از مواد رسانا ساخته شده باشد یکی از انواع مجاز هادی های اتصال به زمین است. رنگ باید خراشیده شود و سیم های جامپر در جایی نصب شود که بخش ها به هم بچسبند تا از تداوم زمین اطمینان حاصل شود.

سینی های نردبانی معمولاً در جایی استفاده می شوند که بسته های بزرگتر یا کابل های سنگین تر وجود داشته باشد. دو ریل جانبی توسط اعضای متقاطع یا پله‌ها روی سینی کابل نردبان به هم متصل می‌شوند. پله ها به عنوان لنگرهای مفید برای ایمن سازی کابل ها عمل می کنند. سینی کابل یک سازه پیش ساخته با ریل های جانبی و کف تهویه شده است. سینی کابل تهویه‌دار، پشتیبانی بهتری از کابل را نسبت به نوع نردبانی ارائه می‌دهد، اما تفاوت جزئی است. از آنجایی که افتادگی کابل‌های فیبر نوری می‌تواند عملکرد سیستم را کاهش دهد، سینی کابل‌های کف جامد اغلب در نصب کابل‌های فیبر نوری استفاده می‌شوند. با این حال، انتخاب سینی های کف جامد در درجه اول به دلیل تمایل به کاهش تداخل الکترومغناطیسی/فرکانس رادیویی یا محافظت از مدارهای حساس است.

سیستم‌های سینی کابل زیر کف اغلب زمانی نصب می‌شوند که اتاق تجهیزات هم به تجهیزات کامپیوتری و هم تجهیزات مخابراتی خدمت می‌کند. در سینی های کابل، هادی ها و اتصالات بدون روکش مجاز هستند. هادی های سرویس، فیدرها، مدارهای انشعاب، مدارهای ارتباطی، مدارهای کنترل و مدارهای سیگنالینگ همگی تحت NEC مجاز هستند. ماده 392 NEC شامل این الزامات و همچنین موارد استفاده مجاز و غیرمجاز و همچنین سایر مشخصات و جزئیات ساخت و نصب است.

سینی کابل نوعی تکیه گاه مکانیکی برای کابل های برق است که برای توزیع برق، کنترل و ارتباطات استفاده می شود. آنها برای اجرای مقادیر زیادی کابل برق یا داده در بالای سر یا زیر زمین ایده آل هستند. سینی های کابل در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند و برخی مقررات استفاده از لوازم جانبی خاصی مانند کناره ها یا روکش ها را ضروری می کند. می توان از فولاد، آلومینیوم یا پلاستیک تقویت شده با الیاف استفاده کرد. وقتی به انواع مختلف سینی کابل برای دستگاه یا مرکز مشتری خود نگاه می کنید، مهم است که بدانید چه کابل هایی را نصب خواهید کرد و چه مدت کار می کنند.

در صورت آتش گرفتن روکش های کابلی قابل احتراق، آتش کابل می تواند در امتداد سینی کابل در یک سازه گسترش یابد. با استفاده از روکش کابل های مقاوم در برابر آتش یا پوشش های نسوز روی کابل های نصب شده می توان به راحتی از این امر جلوگیری کرد. از آنجایی که چنین اقدامات ضد حریق ممکن است اتلاف حرارت کابل های نصب شده را کاهش دهد، پوشش های سنگین یا توقف طولانی آتش ممکن است نیاز به تغییر در درجه بندی جریان کابل داشته باشد. از آنجایی که سینی های کابل اغلب در مکان های صعب العبور نصب می شوند، تمیز کردن منظم خانه برای ایمنی ضروری است. اگر سینی ها به طور منظم بررسی و تمیز نشوند، گرد و غبار قابل اشتعال و به هم ریختگی می تواند ایجاد شود. قابلیت احتراق سینی‌های کابل پلاستیکی تقویت‌شده با فایبر گلاس را می‌توان با استفاده از بازدارنده‌های آتش یا نسوز کاهش داد.

ما یک شرکت مستقر در پونا هستیم که طیف گسترده‌ای از سینی‌های کابل، مسیرهای مسابقه، جعبه‌های کشش و تولیدات صنعتی را تولید، عرضه و صادر می‌کنیم. سینی کابل سوراخ دار، تولید کننده سینی کابل از نوع نردبانی، سینی کابل ترانکینگ / راهرو، سینی سبد / سینی کابل مش سیمی، اتصال جعبه ها، جعبه های مسابقه و لوازم جانبی آنها مانند خم، آرنج، سه راهی، کراس، کاهنده و غیره از جمله تخصص های این شرکت هستند.

سینی کابل نوین به دلیل سینی های کابل ترانکینگ بی نظیر، سینی سبد، و تولیدات صنعتی خود در بازار شهرت پیدا کرده است که همه آنها در طرح ها و مشخصات مختلفی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان ما در دسترس هستند. این شرکت گروهی از تکنوکرات های واجد شرایط و با تجربه با تجربه در این زمینه را گرد هم آورده است. ما زیرساخت های مجهزی را حفظ کرده ایم که به نیروی انسانی ما امکان می دهد محصولات را به صورت عمده تولید کنند تا کیفیت را با بهترین قیمت ارائه دهند. تیم تضمین کیفیت ما به طور خستگی ناپذیر کار می کند تا اطمینان حاصل شود که طیف محصولات ما مطابق با استانداردهای بین المللی است. ما یک بازار متمایز برای خود ایجاد کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *