سینی کابل

استفاده از سینی کابل در پالایشگاه های نفت و مواد شیمیایی

نیاز به محافظت از کابل های کنترل و شیرهای کنترل در برابر آتش سوزی یکی از مهم ترین الزامات حفاظت در برابر آتش برای پالایشگاه ها و سایر مکان های دریایی است. چندین گزینه در دسترس است، از جمله سیستم های پتوی آتش، تخته سیلیکات کلسیم، و تشک های انعطاف پذیر که گرما را در صورت آتش سوزی جذب می کنند. همه راه‌حل‌های حفاظت آتش کابلی موجود مزایای مشخصی را ارائه می‌کنند و اپراتورهای پالایشگاه باید مزایا و معایب هر کدام را بسنجید تا مشخص کنند کدام یک برای یک کاربرد خاص بهترین است. جداسازی محافظت می کند.

API 2218 “روش های ضد حریق در کارخانه های فرآوری نفت و پتروشیمی”، دستورالعمل هایی را برای “انتخاب، بکارگیری و نگهداری مواد ضد حریق که برای محدود کردن میزان تلفات اموال مرتبط با آتش در صنایع نفت و پتروشیمی طراحی شده اند” ارائه می دهد. یک هدف کلیدی، تفکیک عملیات پالایشگاه به مناطق آتش سوزی است که می توان آنها را ایزوله کرد و به طور ایمن خاموش کرد تا در صورت وقوع آتش سوزی، جریان محصول پالایش شده آتش را تغذیه نکند.

دستورالعمل های API 2218 شامل تعدادی از اقدامات حفاظتی مانند ضد حریق برای بهبود ظرفیت تجهیزات و ساختار پشتیبانی آن در هنگام آتش سوزی است. یکی دیگر از اقدامات حیاتی محافظت از سیستم عامل های حیاتی در هنگام قرار گرفتن در معرض آتش است.

این استاندارد نیاز به شیرهای کنترلی دارد که جریان را در صورت آتش سوزی قطع می کنند و همچنین کابل های کنترلی که زمان قطع سوخت را برای محافظت از پالایشگاه و اجزای آن نشان می دهند. طبق استانداردهای API، شیر کنترل و کابل باید حداقل 20 دقیقه و در برخی موارد تا 30 دقیقه در برابر آتش مقاومت کنند.

 

سیستم های سینی کابل

 

طراحی شده برای محافظت از کابل ها در برابر آتش شامل موارد زیر است:

– سیستم های سینی کابل ضد حریق که توسط فروشنده تایید شده است.
– سینی های کابل استاندارد که به طور کامل توسط تشک های فیبری عایق و مقاوم در برابر آتش یا تشک های گرماگیر احاطه شده اند.
– سینی کابل با پانل های عایق سیلیکات کلسیم و تراورس سیلیکات کلسیم برای دور نگه داشتن کابل ها از کف سینی.
– سینی هایی با سطوح بیرونی ورق فلزی گالوانیزه با پوشش ماستیک یا مواد نسوز متورم.

 

قبل از نصب، مواد مورد استفاده برای محافظت در برابر آتش 30 دقیقه ای در برابر آتش استخر هیدروکربنی برای کابل های الکتریکی گروه بندی شده در داخل مجرای یا سینی کابل باید طبق ASTM E 1725-95 آزمایش شود. (روش های تست استاندارد برای آزمایش آتش سیستم های سد مقاوم در برابر آتش برای اجزای سیستم الکتریکی). این روش مبتنی بر شبیه‌سازی نوع آتش‌سوزی است که می‌تواند در یک پالایشگاه رخ دهد: آتش‌سوزی که در عرض سه دقیقه به دمای ۱۵۰۰ درجه فارنهایت و در ۵ دقیقه به ۱۸۵۰ درجه فارنهایت تا ۲۱۵۰ درجه فارنهایت می‌رسد. این آزمایش مطابق با شرایط منحنی دمای آتش استخر هیدروکربنی ASTM E 1529 (50000 +/-2500 BTU/ft2hr) انجام می‌شود.

فشار مثبت حداقل به نیمی از مجموعه آزمایشی اعمال می شود. ترموکوپل ها هر شش اینچ بر روی هر دو ریل سینی کابل و هر شش اینچ بر روی یک سیم مسی لخت در مرکز سینی دندانه می شوند. سینی کابل به گونه ای طراحی شده است که خالی از کابل باشد و امکان بارگیری کابل بین صفر تا 100 درصد را فراهم کند. هنگامی که یک “ست” به میانگین افزایش دما 250 درجه فارنهایت یا هر ترموکوپل منفرد به افزایش دمای 325 درجه فارنهایت برسد، سیستم از کار می افتد.

 

گزینه هایی برای برآورده کردن الزامات حفاظت در برابر آتش

گزینه های متعددی برای محافظت از شیرهای کنترل و کابل های الکتریکی گروه بندی شده در برابر قرار گرفتن در معرض آتش طولانی و در عین حال حفظ کنترل تجهیزات مورد استفاده توسط کابل ها وجود دارد.

بسته بندی سینی های کابل و لوله ها با یک پتوی عایق غیر قابل اشتعال و مقاوم در برابر دمای بالا یکی از گزینه ها است. دوره قرار گرفتن در معرض آتش متناسب با ضخامت پوشش است و مواد معمولاً در مزرعه ضد آب و هوا هستند.

به عنوان مثال، پتو FireMaster 607، یک پتوی منعطف ساخته شده از الیاف با دمای بالا است که برای کاربردهای تا 2192 درجه فارنهایت درجه بندی شده است. الیاف هسته با فناوری انحصاری الیاف Superwool ساخته شده اند که از پشم عایق زیستی پایدار کم استفاده می کند و خطر را برای نصاب ها کاهش می دهد.

سیستم بسته بندی پتو از یک لایه مواد 2 اینچی با وزن 8 پوند بر فوت مکعب تشکیل شده است و برای سینی های کابل و کانال های تا قطر 12 اینچ در نظر گرفته شده است. روکش پتوی انعطاف پذیر سبک وزن برش ساده است، که مشکلات نصب را در طرح های پیچیده کاهش می دهد. طراحی ساده روکش امکان ورود مجدد ساده برای تغییرات کابل را فراهم می کند. برای ایجاد قدرت حمل و نقل برتر برای نصب، عایق با کپسوله کامل در یک فویل تقویت شده با الیاف شیشه و روکش پلی پروپیلن (FSP) به صورت استاندارد عرضه می شود. حفاظت در برابر آب و هوا و سوء استفاده مکانیکی از موارد اضافی اختیاری است. در مقایسه با محصولات کامپوزیت یا نصب تخته های سفت و سخت، سیستم حفاظت آتش FireMaster باعث صرفه جویی قابل توجهی در مواد و نیروی کار می شود. همچنین سبک وزن است که نیاز به سازه های پشتیبانی اضافی و هزینه های مربوط به آنها را از بین می برد.

تخته سیلیکات کلسیم، یک عایق معدنی، غیر قابل احتراق و با دمای بالا، گزینه دیگری است. ماده ial می تواند در بسیاری از محیط ها مقاومت و دوام آب و هوایی را فراهم کند، اما سنگین است (حدود 54 پوند بر فوت مکعب)، که همراه با روش های برش و بست مورد نیاز، نصب را نسبتاً دشوار می کند. علاوه بر این، در حالی که خود تخته نسبتاً ارزان است، ضایعات حاصل از برش و همچنین کار اضافی مورد نیاز برای برش و بست نصب را پرهزینه می کند. همچنین به اجرای سینی کابل های پیچیده کمتر پاسخ می دهد.

تشک گرماگیر (e-mat) گزینه سومی است که با جذب شیمیایی انرژی گرمایی و جلوگیری از نفوذ گرما، از فولاد ساختاری، سینی‌های کابل و مدارهای مجرا محافظت می‌کند. این محصول نیاز به سه تا پنج لایه برای نصب دارد که منجر به افزایش وزن و هزینه مواد می شود – تا پنج تا ده برابر بیشتر از عایق ها یا تخته های جایگزین. این راه حل های چند لایه همچنین هزینه های اضافی نیروی کار را به همراه دارد. از سوی دیگر، محلول‌های تشک انعطاف‌پذیر عایق نیستند، بنابراین اغلب برای محافظت از کابل‌های برق که گرما تولید می‌کنند، استفاده می‌شوند. سایر گزینه های مورد بحث برای استفاده در محافظت از کابل های کنترل که گرمای زیادی تولید نمی کنند مناسب تر هستند.

هدف استانداردهای صنعت نفت جداسازی مناطق آتش سوزی پالایشگاه ها با فاصله کافی است تا در صورت وقوع آتش سوزی، امکان قطع جریان مواد شیمیایی، نفت یا گاز به منطقه آسیب دیده و جلوگیری از تغذیه خود آتش وجود داشته باشد. . در این صورت، کابل ها و شیرهایی که شیرهای قطع کننده را کنترل می کنند باید به اندازه کافی محافظت شوند. هنگام تصمیم‌گیری در مورد بهترین گزینه‌ها برای حفظ کنترل بر روی این اجزا، هزینه‌های کل مواد، هزینه‌های کار و نصب، دوام در محل تاسیسات خاص، و هر گونه تفاوت مرتبط در هزینه‌های نگهداری و تعویض طولانی‌مدت را در نظر بگیرید.

ما تولید کنندگان سینی کابل، صادرکننده و تامین کننده سینی کابل در ایران، راه های راه آهن، جعبه های کشش و تولیدات صنعتی هستیم. این شرکت در تولید محصولاتی مانند سینی کابل سوراخ دار، سینی کابل از نوع نردبانی، سینی کابل ترانکینگ / راهرو، سینی سبد / سینی کابل مش سیمی، جعبه اتصال، جعبه راه آهن و لوازم جانبی آنها مانند خم، زانو، سه راهی، کراس، کاهنده تخصص دارد.

شرکت ما به دلیل سینی های کابل ترانکینگ بی همتا، سینی سبد و تولیدات صنعتی که در طرح ها و مشخصات بسیاری مطابق با خواسته مشتریان موجود است، در بازار شهرت پیدا کرده است. به منظور ارائه کیفیت با بهترین قیمت، ما زیرساخت مجهزی را حفظ کرده ایم که نیروی انسانی خود را قادر می سازد محصولات را به صورت عمده تولید کند. تیم تضمین کیفیت ما برای حفظ استانداردها در محدوده محصولات خود خستگی ناپذیر کار می کند. ما یک طاقچه متمایز در بازار حک کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *