سینی کابل

نصب سینی کابل در زمین چیست؟

نصب سینی کابل در زمین چیست؟

نصب سربار

در یک نصب سربار، کابل کشی ساختار یافته و مجراهای الکتریکی معمولاً بالای سقف کاذب یا معلق مرکز اطلاعات هدایت می شوند و سپس مستقیماً بالای ردیف های سرور اتاق خاتمه می یابند. خنک کننده در بالای سقف کاذب نیز هدایت می شود، سپس از طریق دریچه های قابل تنظیم به محیط سرور زیر هدایت می شود.

مزیت اصلی تشخیص سربار زیرساخت این است که شما را قادر می‌سازد از یک سیستم طبقه بالا برای محیط سرور خود صرف نظر کنید. بنابراین نصب سربار هزینه کمتری دارد، فضای کف کمتری را اشغال می کند و به راحتی در فضاهای ساختمان کوتاه تر جا می گیرد. سینی کابل، قفسه‌های نردبانی و مسیرهای مسابقه نسبت به کل سیستم طبقه مرتفع هزینه کمتری دارند و به صرفه‌جویی در ارزش کمک می‌کنند.

فضای کف کمتری برای نصب بالای سر مورد نیاز است زیرا رمپ ورودی وجود ندارد، که – بسته به قله زمین و شیب تند شیب دار – می تواند ۲۰۰ فوت مربع (۱۸٫۶ متر مربع) داشته باشد. این امر همچنین باعث صرفه جویی در هزینه می شود. از آنجایی که احتمالاً باید فضایی در بالای سقف کاذب مرکز اطلاعات وجود داشته باشد تا سیم‌کشی چراغ‌های سقفی و لوله‌کشی اسپرینکلرها را در خود جای دهد، هر گونه کابل‌کشی الکتریکی و داده‌ای که برای مرکز اطلاعات لازم است اغلب در قسمت بالای سر نیز گنجانده می‌شود.

 

 

توجه داشته باشید که نصب زیرساخت در بالای سر و کنار گذاشتن یک طبقه مرتفع چالش بزرگتری برای گردش هوا در مرکز اطلاعات است. محیط‌های سرور طبقه مرتفع معمولاً با فراخوانی هوای گرم از طریق کانال‌های برگشتی بالای سر و هنگام دمیدن هوای سرد در زیر زمین خنک می‌شوند. این فرآیند رفتار طبیعی هوای گرم برای بالا آمدن را درک می کند. خنک کردن محیط سرور با فشار دادن هوای سرد به سمت پایین بسیار دشوارتر است.

سایر اثرات سربار زیرساخت مسیریابی به هم ریخته است. وصله کردن سیم‌های برق و کابل‌کشی داده در بالای مکان‌های کابینت به جای زیر، احتمال گیرکردن یا آسیب رساندن به سیم‌ها را در حین عبور از کنار، با یا بدون جک پالت یا کیت در بکسل کاهش می‌دهد. کاربران مرکز داده برای اتصال به زیرساخت اتاق باید از یک پله بالا بروند، با این حال، که به طور بالقوه ناپایدار است و احتمالاً ممکن است باعث قطع تصادفی شود.

 

همچنین این امکان وجود دارد که یک کابل یا پچ کورد تحت تأثیر به دلیل گرانش و در نتیجه وزن سیم از برق جدا شود. اگر تصمیم به استفاده از سیستم سربار دارید، با استفاده از پریزهای برق با قفل پیچشی در پریزهای برق و دوشاخه های مربوطه در نوارهای برق کابینت سرور، این خطر را کاهش دهید. اجزای الکتریکی با قفل پیچشی باید آن را وارد کنید و سپس یک دوشاخه برق ورودی را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا در جای خود در پریز قفل شود. یک بار در محل، دوشاخه را نمی توان مستقیماً به بیرون کشید. ابتدا باید در خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده شود.

به همین ترتیب، تأیید کنید که پچ‌کوردهای استفاده‌شده در محیط سرور شما دارای برگه‌های ناگسستنی و ترجیحاً نوعی نردبان پشتیبانی برای کاهش فشار روی رابط‌هایشان هستند. وقتی در پورت یا سرور زیرساخت می‌چرخید، پچ‌کوردها باید محکم در جای خود کلیک کنند. این باعث می‌شود که قطع‌های تصادفی کمتر اتفاق بیفتد.

 

نصب زیر کف

در نصب زیر کف، سیستمی از میله‌های افقی و عمودی بر روی کف واقعی مرکز اطلاعات نصب می‌شود و شبکه‌ای مرتفع ایجاد می‌کند که در طی آن پانل‌های مسطح قرار می‌گیرند. این یک سطح کف برجسته ایجاد می کند، که کابل های ساختاری، مجراهای الکتریکی و هوای خنک شده را می توان تحت آن قرار داد. لوله کشی آبپاش و زیرساخت تشخیص نشت نیز می تواند در اینجا قرار گیرد.

کابل‌کشی ساختاریافته و زیرساخت‌های الکتریکی معمولاً در زیرساخت‌های زیر هر مکان کابینت سرور در جعبه‌های داده چندرسانه‌ای و پریزهای برق ختم می‌شوند که یا به صورت مستقل یا در مسیرهای مسابقه در ردیف‌های سرور مرکز داده گنجانده شده‌اند. از طرف دیگر، زیرساخت‌ها اغلب از طریق دهانه‌های از پیش ساخته شده در طبقه مرتفع هدایت می‌شوند و به پچ پانل‌ها و پریزهای برقی ختم می‌شوند که در کابینت‌های مرکز اطلاعات نصب می‌شوند. خنک سازی با محل کاشی های کف جامد و سوراخ دار به محیط سرور بالا هدایت می شود.

 

بسیاری از مراکز داده با سیستم طبقه مرتفع ساخته شده اند. علیرغم هزینه فرعی، یک طبقه مرتفع چندین مزیت را برای یک محیط سرور فراهم می کند:

طبقه برآمده فضایی متعصب ایجاد می کند تا هوای خنک را از طریق آن هدایت کند. با قرار دادن کاشی‌های کف سوراخ‌دار یا رنده‌شده به‌طور استراتژیک، این خنک‌کننده را به هر کجا که در محیط سرور مورد نیاز است متمرکز و هدایت می‌کنید. هیچ مکانیسم معادلی برای نظارت بر جریان هوا در یک سیستم بالای سر وجود ندارد. در حالی که می توان چندین دریچه هوا را در بالای سر قرار داد و میزان باز یا بسته بودن آنها را تنظیم کرد، آنها نمی توانند هوا را به همان روشی که کاشی های کف می توانند هدایت کنند.

زیرساخت‌های مسیریابی در زیر یک طبقه مرتفع صدها یا هزاران پچ‌کورد و کابل برق مرتبط را از دید دور نگه می‌دارد، که باعث می‌شود آنها کمتر مستعد تخریب یا جدا شدن تصادفی از برق باشند. فقدان کابل کشی یا راسیو ays در محدوده مشترک مرکز داده نیز ظاهری حرفه ای تر و کمتر به هم ریخته به فضا می بخشد.
اگرچه زیرساخت از دید خارج است، اما به راحتی در زیر زمین قابل دسترسی است، بسیار بیشتر از زمانی که در بالای کابینت های سرور مرکز داده قرار دارد.

اگر مرکز اطلاعات کم باشد، به تعداد گرد، به طور کلی اما ۱۰۰۰ فوت مربع (۱۰۰ متر مربع) – یا در ساختمانی که فضای محدودی از کف تا سقف دارد، ساخته می‌شود، من آن را با زیرساخت بالای سر طراحی می‌کنم. سطح شیب دار مورد نیاز برای یک طبقه مرتفع و بنابراین ارتفاعی که آن اشغال می کند به سادگی فضای زیادی را در چنین اتاق کوچکی اشغال می کند.

 

اگر مرکز داده بزرگتر است، آن را با یک طبقه برجسته طراحی کنید و زیرساخت های مختلف آن را در پایین قرار دهید. به نظر من سیستم کف بالا برای کنترل جریان هوا و مسیریابی منظم زیرساخت بسیار مهم است. همچنین آموخته ام که بلند کردن کاشی کف و اتصال به اجزای زیرساخت یا قطع آن بسیار ساده تر از بالا رفتن از یک پله و کشش بالای کابینت سرور برای ایجاد اتصال است.

اجزای نصب سربار و زیر کف

نصب سربار

چندین مؤلفه در یک سیستم زیرساخت سربار دخیل هستند. کابل کشی ساختاریافته و مجراهای الکتریکی معمولاً بالای سقف مرکز دانش نصب می شوند که توسط سینی های کابل نردبانی پشتیبانی و هدایت می شوند. سینی کابل ممکن است یک سبد کم عمق باشد که از میله های فلزی متقاطع ساخته شده است. قفسه نردبان ممکن است یک قاب نردبانی باریک باشد که از فلز نیز ساخته شده و به صورت افقی نصب شده است. هر دو مورد با براکت هایی در سقف واقعی مرکز اطلاعات ایمن شده اند و در هر مسیری که می خواهید زیرساخت شما دنبال کند پیکربندی می شوند.

مجراهای برق و کابل کشی داده در بالای آنها مستقر می شوند. سینی‌های کابل و قفسه‌های نردبان فضایی بین میله‌های فلزی خود دارند، و هوا را قادر می‌سازند تا از هر جایی که سیم‌ها و کابل‌ها برای محدود کردن آن جمع نشده‌اند، عبور کند.

 

پورت های داده و پریزهای برق که زیرساخت به آنها ختم می شود معمولاً در راهروهای فلزی قرار می گیرند که به سقف ثابت شده و بالای سر معلق هستند. سینی‌های کابل Raceways به جمع‌آوری زیرساخت کمک می‌کند و آن را قادر می‌سازد در بالای هر مکان کابینت سرور قرار گیرد. یک رویکرد جایگزین، ایمن کردن پست‌های عمودی از طریق سقف بالای هر مکان کابینت و پریزهای برق و صفحه‌های داده‌ای است که مستقیماً روی آن‌ها نصب می‌شوند. این عمل بیشتر در محیط های آزمایشگاهی از بین می رود.

نصب زیر کف

اگر شما انتخاب می کنید که از یک سیستم طبقه برجسته در مرکز داده خود استفاده کنید، بخش های مختلفی وجود دارد که باید به عنوان بخشی از طراحی آن مشخص کنید. این شامل:

 

  • ارتفاع کف
  • مکانیزم برای آوردن تجهیزات
  • ظرفیت تحمل وزن
  • انواع و تعداد کاشی های کف
  • دستورالعمل برای پایان دادن به زیرساخت
  • سایر جزئیات کف زیرین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *